Keşan Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Keşan yapılacak şeyler, Edirne Keşan görülmesi gereken yerlerin tanıtıldığı, tatilcilerin muhakkak yapılması gereken şeyler hakkında tavsiye verdikleri sayfa.
 
 
Keşan Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Doğal güzellikler ile bezenmiş bir kültür kavşağı: Keşan

Keşan'da yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

İlçenin tarihi varlıklarını görmek isterseniz Yayla sahilindeki kale kalıntılarını, Gökçetepe'deki ortaçağdan kalma Ceneviz Kalesi'ni ve Mecidiye sahilindeki milattan önce 4. yüzyıla ait yerleşim yerini keşfe çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilçe merkezindeki Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Cumhuriyet Binası ve Öğretmen Evi'ni görebilirsiniz.

İlçe merkezinden çevre mahallelere doğru yürüyüşler yapabilir ve Osmanlı döneminden kalmış olan taş evleri görebilirsiniz.

Keşan zengin bir doğal güzelliğe sahip. Saros Körfezi kıyıları ve sahil şeridi boyunca uzanan ormanlar mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden. Özellikle Yayla, Danişment, Erikli, Mecidiye, Gökçetepe ve Sazlıdere beldelerinde gezebilirsiniz.

Saros Körfezi balık çeşitliliği açısından oldukça zengin bir deniz. Sardalya, hamsi, istavrit, mezgit, orfoz ve ahtapot körfezden en çok çıkan balıklar. Mevsimine göre çıkan bu en taze balıkları tadabilirsiniz.

Saros Körfezi kıyıları boyunca yer alan plajlarda tertemiz denizin, kumsalların ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Yine körfez kıyısı boyunca yer alan ormanlarda trekking, kamp ve avcılık yapabilirsiniz.

Saros Körfezi dünyanın en temiz denizlerinden biridir. Eğer ilginiz varsa dalış ve su altı fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Özellikle Mecidiye sahili bu aktiviteler için oldukça uygun. Burada ders alıp hoca eşliğinde de dalış yapma şansınız var.

Cumartesi günleri ilçe merkezine kurulan pazara gidebilir, en taze sebze ve meyveleri satın alabilirsiniz.

Eğer Mayıs ayında Keşan'da bulunursanız her yıl düzenlenen geleneksel “'Dallık”' festivaline katılabilirsiniz.

 
 
Peki Keşan hakkında sen neler düşünüyorsun?

 

Keşan Yapılacak Şeyler - Görülecek Yerler

Siz de Keşan için bir öneri ekleyin
Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı
Edirne'nin Keşan ilçesinde doğal kalmayı başarabilmiş, saklı cennetlerden biridir Gökçetepe Tabiat Parkı. Marmara ve Ege denizi arasında bir köprü oluşturan, dünyada kendi kendini temizleyebilen ve berraklığıyla görenleri kendine hayran bırakan [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 30 Eylül 2014, Salı - Yorum Sayısı : 0
Hersekzade Ahmet Paşa Camii
Hersekzade Ahmet Paşa Camii
Edirne'nin Keşan ilçesinde bulunan Hersekzade Ahmet Paşa Camii, muazzam mimarisiyle ve tarihi değeriyle bölgedeki gezilmesi gereken yerlerin ilk sıralarında yer alıyor. Cami, 16. yüzyılla tarihlendirilmekte. Osmanlı döneminde veziriazam olan Ahmet [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 6 Ocak 2014, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
 
 
En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Bodrum tatilinizde nerelerde yemek yenilir? Bodrum'da yemek yenilecek yerler sayfamızda gezgin görüşlerini okuyun, siz de tavsiyede bulunun.

Alternatif bir tatil için gezginlerin Kabak Koyu hakkındaki görüşlerini okuyabilir, kendi görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

Marmaris'te gece hayatı hakkında gezginlerin görüşlerinden faydalanmak için Marmaris Barlar Sokağı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları